Sortlakeret skattekiste i træ med belgiske luksus chokolader, nøje udvalgt så de er tilpasset danske smags-præferencer.
Belgisk luksus chokolade:
Kvalitet er altafgørende og derfor er denne æske fyldt med udelukkende belgiske luksuschokolader, som udmærker sig med et højt kakaoindhold på op til 77%.
Chokoladen bliver forarbejdet efter originale opskrifter, hvor den fine gamle belgiske håndværkstradition bliver håndhævet. Hvert enkelt stykke chokolade har været gennem op til 8 arbejdsprocesser, før der til sidst står et færdigt stykke chokolade.
Skattekiste i sort lakeret træ:
De belgiske luksus chokoladestykker leveres i vores sorte skattekiste, med forgyldte hængsler og lås.
Mål:
Skattekisten findes også i andre størrelser, som vist på de små billeder her på siden - find priser på de andre størrelser skattekister ved at klikke på linket her: Luksus chokolade
Indhold: 250g / 16-17 stykker luksus chokolade
Pris: DKK 120,00 pr. stk. ex. moms v/ min. 20 stk.
Alternativer til ovenstående fyld v/min 20 stk.:
250g Chokoladenødder/mandler DKK 90,-
Logo: Du kan få dit firmalogo graveret på låget mod merpris.
Læs mere her: Logo gravering på trææsker